Ustavování hřídelů

Firma ALIGNMENT TOOLS je Vám připravena dodat laserový systém Easy-Laser pro ustavování hřídelů přesně podle Vašich potřeb. Tyto systémy jsou vhodné jak pro nejjednodušší ustavení horizontálních strojů, tak i pro náročná ustavení jakýchkoli dalších druhů rotačních strojů, např. i v prostředí s nebezpečím výbuchu (certifikace ATEX / Ex).

Novinkou jsou systémy řady “Generation XT”, která vychází z technologie využití více platform – to znamená, že naměřené hodnoty budete moci zobrazit na různých mobilních zařízeních, včetně vlastní zobrazovací jednotky Easy-Laser XT11. Měřicí i zobrazovací jednotky této řady jsou robustní odolné prachu i vodě (krytí IP66 a IP67). Díky dlouhé provozní době (až 16 hodin u displejové jednotky a 24 hodin u měřicích jednotek) budete moci dokončit jakékoliv měření i v těch nejtěžších podmínkách. Displejová jednotka XT11 je standardně vybavena fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx, navíc ji můžete doplnit o IČ kameru, takže k výsledkům měření můžete přidat tepelný obraz stroje před a po jeho ustavení.

Přehled laserových systémů pro ustavování hřídelů

 

Easy-Laser XT770

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT770XT770 je nejnovějším systémem řady “Generation XT”. Sestava XT770 GEO KIT s otočným laserem D22 umožňuje díky dvouosým měřicím jednotkám, kromě klasických měření souososti hřídelů, provádět také základní geometrická měření.
 
Pomocí systému Easy-Laser XT770 můžete ustavovat horizontální, vertikální/přírubové stroje i soustrojí, změřit zkrut základů, volnou patku, vůli v ložisku atd. Program EasyTrend umožňuje sledovat pohyb stroje v průběhu času. To je užitečné při kontrole tepelné roztažnosti a problémů s pnutím potrubí.

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje i soustrojí (neomezený počet strojů v řadě)
 • měření zkrutu základů
 • v sadě s otočným laserovým vysílačem D22 (XT770 GEO KIT) možnost základních geometrických měření (přímost, rovinnost)
 • za použití příslušenství: měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser XT770 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému XT770 >>


 

Easy-Laser XT660

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT660Systém XT660 je dalším modelem řady “Generation XT”, která vychází z technologie využití více platform – to znamená, že naměřené hodnoty budete moci zobrazit na různých mobilních zařízeních, včetně vlastní zobrazovací jednotky Easy-Laser XT11.

Produkty řady XT jsou robustní, odolné prachu i vodě (krytí IP66 a IP67). Díky dlouhé provozní době (až 16 hodin u displejové jednotky a 24 hodin u měřicích jednotek) budete moci dokončit jakékoliv měření i v těch nejtěžších podmínkách. Displejová jednotka XT11 je standardně vybavena fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx, navíc ji můžete doplnit o IČ kameru, takže k výsledkům měření můžete přidat tepelný obraz stroje před a po jeho ustavení.

 

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje i soustrojí (max. 3 stroje v řadě)
 • měření zkrutu základů
 • za použití příslušenství: měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280)

Prospekt Easy-Laser XT660 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému XT660 >>


 

Easy-Laser XT440

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT440XT440 je prvním modelem řady ustavovacích systémů “Generation XT”. Tento systém je určený především pro jednoduché a přesné měření souososti hřídelů, po dokoupení příslušenství umožňuje i měření řemenic.

 

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje
 • za použití příslušenství: měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser XT440 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému XT440 >>


 

Easy-Laser E710 Shaft

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_E710 ShaftProfesionální a komplexní systém pro všechny typy rotačních strojů umožňující ustavení hřídelů, kontrolu základů stroje nebo vůlí v ložisku pomocí standardního vybavení. Velký, jasný a barevný displej, bezdrátové měřící jednotky, dlouhá provozní doba a robustní konstrukce dávají měřící systém, který je jak spolehlivý, tak i snadno použitelný.

 

Typické aplikace

 • horizontální, vertikální/přírubové rotační stroje a soustrojí (max. 10 strojů v řadě)
 • geometrická měření: přímost
 • zkrut základů
 • za použití příslušenství: veškeré další geometrické funkce (např. při zakoupení otočného laseru D22 je možné měřit rovinnost, kolmost atd.), kardanové stroje, ustavování řemenic (XT190 BTA), měření vibrací (XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser E710 Shaft (ve formátu PDF)

Ukázka měření zkrutu základů se systémem Easy-Laser E710 Shaft

Více o systému E710 Shaft >>


 

Easy-Laser E720

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_E720Easy-Laser E720 je komplexní laserový systém umožňující jak klasické ustavení hřídelů a kontrolu vůlí ložisek, tak celou řadu geometrických měření pomocí standardního vybavení. V podstatě se jedná o systém E710 rozšířený o otočnou hlavu D22 a některé další drobné příslušenství.

 

Typické aplikace

 • horizontální, vertikální, přírubové rotační stroje a soustrojí (max. 10 strojů v řadě)
 • geometrická měření: rovinnosti plochy a přírub, přímost, směr pohybu vřetene a měření kolmosti např. u obráběcích strojů
 • měření zkrutu základů
 • za použití příslušenství: kardanové stroje, ustavování řemenic (XT190 BTA), měření vibrací (XT280 VIB), další geometrické funkce dostupné v případě dokoupení potřebného příslušenství

Prospekt Easy-Laser E720 Shaft & Geo (ve formátu PDF)

Více o systému E720 >>


 

Easy-Laser E540 Shaft

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_E540Přesný a výkonný systém pro ustavování hřídelů s velkým, barevným 5,7″ LCD displejem. Měřící jednotky TruePSD o velikosti 30 mm s bezdrátovými Bluetooth® jednotkami a 2 laserovými paprsky, PSD a inklinometry nabízejí skvělý přehled o měření. Systém E540 je snadno rozšiřitelný a splňuje certifikaci pro krytí IP65.

 

Typické aplikace

 • horizontální, vertikální, přírubové rotační stroje a soustrojí (max. 3 stroje v řadě)
 • za použití příslušenství: ustavování řemenic (XT190 BTA) nebo měření vibrací (XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser E540 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému E540 Shaft >>


 

Easy-Laser E420 Shaft

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_E420Kompaktní laserový systém pro ustavování hřídelů s velkým, barevným 5,7″ LCD displejem a jednotkami s krytím IP65. Měřící jednotky nabízejí Bluetooth® bezdrátovou technologii, zabudované dobíjecí baterie a velké, 20mm detektory TruePSD.

 

Typické aplikace

 • horizontální, vertikální a přírubové rotační stroje

Prospekt Easy-Laser E420 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému E420 Shaft >>

Comments are closed.

czechGermanEnglish
Visit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On Linkedin