Ustavování hřídelů

Firma ALIGNMENT TOOLS je Vám připravena dodat laserový systém Easy-Laser pro ustavování hřídelů přesně podle Vašich potřeb. Tyto systémy jsou vhodné jak pro nejjednodušší ustavení horizontálních strojů, tak i pro náročná ustavení jakýchkoli dalších druhů rotačních strojů, např. i v prostředí s nebezpečím výbuchu (certifikace ATEX / Ex).

Easy-Laser nabízí ucelenou řadu systémů “generace XT”, která vychází z technologie využití více platform – to znamená, že naměřené hodnoty budete moci zobrazit na různých mobilních zařízeních, včetně vlastní zobrazovací jednotky Easy-Laser XT11. Měřicí i zobrazovací jednotky této řady jsou robustní odolné prachu i vodě (krytí IP66 a IP67). Díky dlouhé provozní době (až 16 hodin u displejové jednotky a 24 hodin u měřicích jednotek) budete moci dokončit jakékoliv měření i v těch nejtěžších podmínkách. Zobrazovací jednotka XT11 je standardně vybavena fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx, navíc ji můžete doplnit o IČ kameru, takže k výsledkům měření můžete přidat tepelný obraz stroje před a po jeho ustavení.

Přehled laserových systémů pro ustavování hřídelů

 

Easy-Laser XT770

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT770XT770 je nejnovějším systémem řady “Generation XT”. Sestava XT770 GEO KIT s otočným laserem D22 umožňuje díky dvouosým měřicím jednotkám, kromě klasických měření souososti hřídelů, provádět také základní geometrická měření.

Pomocí systému Easy-Laser XT770 můžete ustavovat horizontální, vertikální/přírubové stroje i soustrojí, změřit zkrut základů, volnou patku, vůli v ložisku atd. Program EasyTrend umožňuje sledovat pohyb stroje v průběhu času. To je užitečné při kontrole tepelné roztažnosti a problémů s pnutím potrubí.

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje i soustrojí (neomezený počet strojů v řadě)
 • měření zkrutu základů
 • v sadě s otočným laserovým vysílačem D22 (XT770 GEO KIT) možnost základních geometrických měření (přímost, rovinnost)
 • za použití příslušenství: měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser XT770 Shaft (ve formátu PDF)

Ukázka ustavování kardanů se systémem Easy-Laser XT770 Shaft

Více o systému XT770 >>


 

Easy-Laser XT660

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT660Systém XT660 je dalším modelem řady “Generation XT”, která vychází z technologie využití více platform – to znamená, že naměřené hodnoty budete moci zobrazit na různých mobilních zařízeních, včetně vlastní zobrazovací jednotky Easy-Laser XT11.

Produkty řady XT jsou robustní, odolné prachu i vodě (krytí IP66 a IP67). Díky dlouhé provozní době (až 16 hodin u displejové jednotky a 24 hodin u měřicích jednotek) budete moci dokončit jakékoliv měření i v těch nejtěžších podmínkách. Displejová jednotka XT11 je standardně vybavena fotoaparátem s rozlišením 13 Mpx, navíc ji můžete doplnit o IČ kameru, takže k výsledkům měření můžete přidat tepelný obraz stroje před a po jeho ustavení.

 

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje i soustrojí (max. 3 stroje v řadě)
 • měření zkrutu základů
 • za použití příslušenství: měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280)

Prospekt Easy-Laser XT660 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému XT660 >>


 

Easy-Laser XT550 Ex/ATEX

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT550 Ex/ATEXSystém XT550 s certifikací Ex/ATEX byl vyvinut pro nebezpečná prostředí a lze jej snadno ovládat prostřednictvím naší aplikace XT Alignment App. Jedná se o pokročilý měřicí systém pro ustavování horizontálních i vertikálních rotačních strojů.​

Easy-Laser XT550 má všechny vlastnosti systému XT660 s jedním zásadním rozdílem – je jiskrově bezpečný a může být použit v potenciálně nebezpečných oblastech.

 

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje i soustrojí (neomezený počet strojů)
 • měření zkrutu základů
 • za použití příslušenství (toto není certifikováno pro Ex/ATEX prostředí): měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280)

Prospekt Easy-Laser XT550 Ex Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému XT550 >>


 

Easy-Laser XT440

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_XT440XT440 je prvním modelem řady ustavovacích systémů “Generation XT”. Tento systém je určený především pro jednoduché a přesné měření souososti hřídelů, po dokoupení příslušenství umožňuje i měření řemenic.

 

Typické aplikace

 • horizontální a vertikální rotační stroje
 • za použití příslušenství: měření řemenic s digitální přesností (laser XT190 BTA); měření vibrací (vibrometr XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser XT440 Shaft (ve formátu PDF)

Více o systému XT440 >>


 

Easy-Laser E710 Shaft

Alignment_Tools_-_Easy-Laser_System_E710 ShaftProfesionální a komplexní systém pro všechny typy rotačních strojů umožňující ustavení hřídelů, kontrolu základů stroje nebo vůlí v ložisku pomocí standardního vybavení. Velký, jasný a barevný displej, bezdrátové měřící jednotky, dlouhá provozní doba a robustní konstrukce dávají měřící systém, který je jak spolehlivý, tak i snadno použitelný.

 

Typické aplikace

 • horizontální, vertikální/přírubové rotační stroje a soustrojí (max. 10 strojů v řadě)
 • geometrická měření: přímost
 • zkrut základů
 • za použití příslušenství: veškeré další geometrické funkce (např. při zakoupení otočného laseru D22 je možné měřit rovinnost, kolmost atd.), kardanové stroje, ustavování řemenic (XT190 BTA), měření vibrací (XT280 VIB)

Prospekt Easy-Laser E710 Shaft (ve formátu PDF)

Ukázka měření zkrutu základů se systémem Easy-Laser E710 Shaft

Více o systému E710 Shaft >>

Comments are closed.

czechGermanEnglish
Visit Us On FacebookVisit Us On Linkedin