Geometrická měření

Měřicí laserové systémy s geometrickými funkcemi zahrnují širokou škálu typů měření. ALIGNMENT TOOLS Vám nabízí laserové systémy Easy-Laser pro specifická měření, s možností jejich snadného rozšíření, kombinace s jinými systémy nebo aktualizace softwaru, aby co nejvíce vyhovoval potřebám Vaší firmy. Toto příslušenství je možné zakoupit ihned při pořízení systému, nebo v případě vzniku požadavku na nová měření i kdykoli v budoucnu.

 

LASEROVÉ VYSÍLAČE GENERACE XT PRO GEOMETRICKÁ MĚŘENÍ

Oba vysílače laserového paprsku generace XT lze použít s programy PŘÍMOST, ROVINNOST (se základními funkcemi) nebo HODNOTY pro libovolná geometrická měření. Dobíjecí baterie s dlouhou výdrží poskytuje provozní dobu až 30 hodin. Vysílače nabízejí mnoho různých možností montáže – buď přímo na měřený objekt nebo mimo něj (např. na stativ) za použití celé řady úchytů, držáků i přemístitelných upevňovacích magnetů. Vysílače XT20 a XT22 si jsou ve své podstatě velice podobné, ale některé funkce se liší v závislosti na různých potřebách jednotlivých uživatelů:

Easy-Laser XT20

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_transmitter_xt20Laserový vysílač XT20 je určený především pro měření rovinnosti a přímosti při instalaci strojů a pro kontrolu rovinnosti povrchu vyráběných dílů. Vysílač nabízí ochranu proti vodě a prachu se stupněm krytí IP55. Toto je volba pro techniky údržby a instalace. XT20 je rovněž vhodný pro kontrolu rovinnosti přírub.

Easy-Laser XT22

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_transmitter_xt22XT22 navíc také umožňuje zalomit laserový paprsek kolmo k laserové rovině. Vestavěná svislá digitální vodováha vám také umožní vysílač vyrovnat i když je namontován na boku. XT22 poskytuje více možností pro geometrická měření a ještě vyšší přesnost a preciznost mimo jiné díky technologii vláknového laseru. S tímto vysílačem můžete měřit doslova cokoliv!

Prospekt Easy-Laser XT20 a XT22 (ve formátu PDF)

Více o laserových vysílačích XT20 a XT22 >>


 

LASEROVÉ SYSTÉMY PRO GEOMETRICKÁ MĚŘENÍ

 

Easy-Laser E910 Flange

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E910Systém vhodný pro přírubová měření, využívaný především v odvětví větrné energie. Bezprostředně po měření můžete zkontrolovat výsledky na displeji přístroje, kde se zobrazí jako skutečný 3D obraz. Systém obsahuje laserový vysílač D22 s manuální otočnou hlavou a možností vychýlení laserového paprsku o 90°.

Typické aplikace:

 • Rovinnost a rovnoběžnost přírub
 • Rovinnost nábojů přírub a základů
 • Rovnoběžnost přírub pro věžové soustavy (za použití příslušenství)
 • Rovinnost přírub pro vrtulové turbíny (za použití příslušenství)

Prospekt Easy-Laser E910 Flange (ve formátu PDF)

Více o systému E910 Flange >>


 

Easy-Laser E915 Flange Spin

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E915Systém vhodný pro přírubová měření, využívaný především v odvětví větrné energie. Systém obsahuje laserový vysílač D23 Spin s automatickou otočnou hlavou.Laserový paprsek z vysílače se neustále otáčí a vytváří referenční rovinu na celém měřeném objektu. Měření je rychlejší než u E910 a bezprostředně po jeho provedení můžete zkontrolovat výsledky na displeji přístroje, kde se zobrazí jako skutečný 3D obraz.

Typické aplikace:

 • Rovinnost a rovnoběžnost přírub
 • Rovinnost nábojů přírub a základů
 • Rovnoběžnost přírub pro věžové soustavy (za použití příslušenství)
 • Rovinnost přírub pro vrtulové turbíny (za použití příslušenství)

Prospekt Easy-Laser E915 Flange Spin (ve formátu PDF)

Více o systému E915 Flange Spin >>


 

Easy-Laser E920 Geometric

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E920Systém E920 je vhodný pro všechny typy nejběžnějších geometrických měření. Bezdrátové Bluetooth® připojení, zobrazovací jednotka, detektor a vysílač s dosahem až 40m vytvářejí komplexní systém s vysokou přesností. E920 zahrnuje všechny měřící programy Easy-Laser®, takže za pomocí příslušenství můžete provádět libovolné druhy měření.

Typické aplikace:

 • Přímost, rovinnost, kolmost, funkce olovnice nebo vodováhy
 • Za použití vhodného příslušenství je možné provést libovolný typ měření (vč. ustavování řemenic nebo hřídelí). Zobrazovací jednotka obsahuje všechny měřící programy, které jsou dostupné pro systémy Easy-Laser.

Prospekt Easy-Laser E920 Geo (ve formátu PDF)

Více o systému E920 Geometric >>


 

Easy-Laser E930 Extruder

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E930Komplexní systém se zobrazovací jednotkou, detektorem a laserovým vysílačem s pracovním dosahem až 40 metrů. Po připojení vhodného příslušenství ze široké nabídky produktů řady E-Series, můžete vybudovat systém, který přesně vyhovuje Vašim specifickým potřebám a požadavkům, protože všechny měřicí programy jsou zahrnuty v jeho standardní výbavě.

Typické aplikace:

 • Přímost a směr osy vytlačování u extruderů/vytlačovacích lisů a hydraulického potrubí
 • Za použití vhodného příslušenství je možné provést libovolný typ měření (vč. ustavování řemenic nebo hřídelí). Zobrazovací jednotka obsahuje všechny měřící programy, které jsou dostupné pro systémy Easy-Laser.

Prospekt Easy-Laser E930 Extruder (ve formátu PDF)

Více o systému E930 Extruder >>


 

Easy-Laser E950 Bore Alignment

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E950Díky bezdrátovým detektorům a univerzálním držákům je systém E950 vhodný pro kontrolu a ustavení ložisek, především pak valivých ložisek. Systém má pracovní dosah až 40m a součástí jeho standardní výbavy jsou všechny měřící programy Easy-Laser. Systém je dodáván ve 3 verzích určených pro specifické typy měření.

Typické aplikace:

 • E950-A a E950-C: především pro dieselové motory (např. ložiska klikových a vačkových hřídelů), převodovky, kompresory a podobná zařízení. Aplikace pro měření polohování obrobků v obráběcích strojích.
 • E950-B a E950-D: určené především pro instalace vrtulových hřídelů do lodí, nosných ložisek, převodovek a motorů.
 • Společné pro všechny verze: přímost hřídelů, základů apod. Za použití příslušenství je možné přizpůsobit systém pro libovolný druh měření, včetně ustavování řemenic a hřídelů.

Prospekt Easy-Laser E950 Bore Alignment (ve formátu PDF)

Více o systému E950 Bore Alignment >>


 

Easy-Laser E960 Turbine Alignment

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E960Systém E960 Turbine je vhodný především pro vyrovnání membrán a valivých ložisek. Bezdrátové detektory, které lze snadno upevnit na libovolný stroj; rozsah měření až 40m; programy, které Vás provedou celým procesem měření a komponenty určené i pro ty nejnáročnější provozy – to jsou hlavní charakteristiky systému E960, který je k dispozici ve dvou základních provedeních.

Typické aplikace:

 • E960-A: včetně měřící sondy se zdvihem 10mm. Díky posuvnému ramenu je možné provádět měření v různých pozicích v řadě, bez nutnosti posouvat držák detektoru. Vhodný pro plynové turbíny a menší parní turbíny.
 • E960-B: obsahuje měřící sondu se zdvihem 60mm. Tento systém je vhodný pro větší turbíny.
 • Univerzální programy pro měření přímosti s různými měřícími metodami.

Prospekt Easy-Laser E960 Turbine (ve formátu PDF)

Více o systému E960 Turbine >>


 

Easy-Laser E970 Parallelism

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E970.jpgE970 je systém určený pro měření rovnoběžnosti válců a stojanů v mnoha různých aplikacích, nejčastěji v papírenském průmyslu (papírenské stroje, tiskařské stroje, rovnací a válcovací stolice apod.). S tímto systémem je možné měřit objekty v okruhu do 80m od laserového vysílače. Pro rozšíření využití systému je možné jej doplnit o další příslušenství ze širokého sortimentu produktů značky Easy-Laser®.

Typické aplikace:

 • Rovnoběžnost válců a základů
 • Vodorovnost, rovinnost a přímost drátů
 • Rovinnost základů a přímost válců
 • Ustavování hřídelí nebo řemenic (za použití příslušenství)

Prospekt Easy-Laser E970 Parallelism (ve formátu PDF)

Více o systému E970 Parallelism >>


 

Easy-Laser E980 Sawmill

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E980.jpgSe systémem E980 se měření a ustavení redukcí, listů, kotoučů a dalších dílů pil stává jednoduchou a rychlou záležitostí. Laserový paprsek funguje jako naprosto rovné pravítko až na délku 40m. Systém je uzpůsobený pro náročné a prašné prostředí provozu jakékoliv pily. Je vhodný i pro okružní a pásové pily.

Typické aplikace:

 • Veškeré aplikace pro pily, vč. okružních a pásových pil (speciální držáky součástí systému)
 • Komplexní ustavovací systém pro veškerá geometrická měření (za použití příslušenství)
 • Ustavování hřídelí a řemenic (za použití příslušenství)

Prospekt Easy-Laser E980 Sawmill (ve formátu PDF)

Více o systému E980 Sawmill >>


Easy-Laser XT980 Sawmill

Alignment-Tools_-_easy-laser_geometric_system_E980.jpgSystém XT980 umožňuje měření a ustavení redukcí, listů, kotoučů a dalších dílů pil až na vzdálenost 40m. Nabízí stejné funkce, jako model E980 – vychází však z nové platformy, kdy je možné laserový vysílač i měřicí jednotku bezdrátově připojit buď k zobrazovací jednotce XT11 nebo k libovolnému tabletu či telefonu s operačním systémem Android nebo iOS.

Typické aplikace:

 • Veškeré aplikace pro pily, vč. okružních a pásových pil (speciální držáky součástí systému)
 • Komplexní ustavovací systém pro veškerá geometrická měření (za použití příslušenství)
 • Ustavování hřídelí a řemenic (za použití příslušenství)

Prospekt Easy-Laser XT980 Sawmill (ve formátu PDF)

Více o systému XT980 Sawmill >>

Comments are closed.

czechGermanEnglish
Visit Us On FacebookVisit Us On Linkedin